Czy wygląd frezarki jest podobny do jej użytkownika?

Profesjonalna frezarka to spory wydatek. Intencją producenta jest aby frezarka służyła przez długi czas. Aby tak było, od operatorek i operatorów frezarek oczekuje się właściwego traktowania sprzętu. Do tego pomocne są instrukcje obsługi frezarek oraz szkolenia.Temat jest tak szeroki, że nie jestem w stanie wszystkiego opisać w jednym artykule. Dlatego dziś podpowiem jak dbać o wygląd zewnętrzny frezarek. Moim zdaniem to dość istotne, bo jakby nie było, na Twoją frezarkę patrzą również klienci i pacjenci. Przysłowie „Jak Cię widzą tak Cię piszą” jest tutaj w 100% trafione. Pamiętaj, frezarka sama się nie brudzi, nie plami, nie ociera. Sama też nie potrafi o siebie zadbać więc potrzebuje Ciebie – operatorkę frezarki.
Spojrzyj proszę na tych zaledwie kilka zdjęć frezarek, które trafiły do serwisu. Wiele właścicielek i właścicieli tych frezarek mówiło i pisało: „dbam o swoją frezarkę”. Czy podzielasz ich zdanie?

A teraz kolej na moją sugestię dotyczącą wyglądu zewnętrznego frezarek.

Obudowa sterownika frezarki.

Nie trzeba wielkiego zachodu, żeby utrzymać ją w czystości. Ta największa część frezarki, jaką jest sterownik najczęściej znajduje się we wnęce szafki podologicznej. W miejscu tym znajduje się otwór (z tyłu szafki) umożliwiający wentylację i odpływ powietrza wydmuchiwanego z urządzenia. W takiej wnęce sterownik frezarki jest chroniony przed upadkiem i rozlaniem jakiegoś płynu na obudowę. Wystarczy jedynie co jakiś czas przetrzeć chusteczką z preparatem dezynfekcyjnym i to wszystko.

Gorzej, gdy sterownik frezarki stoi na górnym blacie szafki, czyli tam, gdzie powinny stać podręczne narzędzia i preparaty potrzebne do zabiegu. Wtedy okazuje się, że jakimś cudem brakuje miejsca na szafce i wykorzystuje się prostą obudowę frezarki jako część blatu. Podczas pośpiesznie wykonywanych czynności nierzadko dochodzi do rozlania się cieczy powodujących sklejanie się obudowy np. aceton, zmywacz lakieru do paznokci itp.
Dobra rada:
– sterownik frezarki powinien znajdować się w wnęce szafki podologicznej,
– nie ustawiaj na frezarce ani tuż obok niej żadnych płynów ani preparatów,
– jeśli zdarzy ci się rozlać nieco cieczy na sterownik, natychmiast wytrzyj do sucha, to bardzo ważne.

Dlaczego na wężu ssania pojawiają się ciemne plamy?

Wąż ssania w frezarkach z odciągiem pyłu często plamiony jest azotanem srebra, który właściwie jest cieczą przezroczystą, lecz po czasie zmienia kolor na ciemno brązowy. Wyschnięty azotan srebra po wyschnięciu jest nie do wywabienia. Wąż w ciemne plamy i kropki wygląda bardzo źle.
Dobra rada:
–  jeśli musisz używać azotanu srebra to radzę stosować go bardzo ostrożnie a najlepiej w sztyfcie lub za pomocą mikroszczoteczek. Spróbuj zastąpić azotan srebra innym preparatem.

Dobra rada odnośnie pióra frezarki.

Pióro frezarki czyli tzw. rączka może być trwale zabrudzona zarówno azotanem srebra jak i nie certyfikowanymi, zbyt agresywnymi środkami dezynfekującymi, a także agresywnymi rozpuszczalnikami i płynami stosowanymi w stylizacji paznokci. W frezarkach podologicznych z pochłaniaczami pyłu rączka odkładana jest na specjalne uchwyty, które są dopasowane do obudowy. To właśnie takie uchwyty mają kanciaste krawędzie i przez to uszkadzają obudowę, rysując ją wpływają na nie estetyczny wygląd. Używając długich paznokci lub naciskając zbyt mocno na silikonowy włącznik można przedziurawić obręcz, co ma wpływ na siłę ssania pyłu do filtra.

Dobra rada:
–  wymień starego typu uchwyt na nowoczesny np. rynienka z wkładką silikonową, na którą możesz bezpiecznie położyć pióro frezarki. Wynalazcą takiego uchwytu jest firma RUCK. Polecam ten uchwyt, ponieważ pasuje on do każdej wielkości rączki frezarki,, bez względu na rodzaj i firmę. Uchwyt RUCK można stosować zarówno do szafek przyciągających magnes np. szafka ROOM, lub do szafek drewnianych. Mocując ten uchwyt do szafek drewnianych wystarczy nawiercić 2-4 otwory i przykręcić ją do ścianki szafki. Rączka frezarki leżąca na silikonowej wkładce nie ześlizgnie się, w dodatku szybciej sięgniesz po nią podczas pracy.

Mam nadzieję, że tych kilka dobrych rad pomoże Ci w pielęgnacji swojej frezarki, co powinno się przełożyć również na satysfakcję z zadbanego i ładnego urządzenia.

Dbaj o swoją frezarkę – ona jest Twoją wizytówką.

Marek Cyrulik
Lady’s Nails Cosmetics

Zachęcam również do przeczytania artykułu „Jak  uniknąć kosztów napraw serwisowych”

One thought on “Czy wygląd frezarki jest podobny do jej użytkownika?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *