Strona ruck.pl

Simeon_Ruck-2.jpg

Zachęcamy do regularnego odwiedzania strony internetowej www.ruck.pl
Znajdziesz tam wizytówkę największej firmy na świecie związanej z podologią. Firma RUCK® prowadzi szkołę podologii RUCK ACADEMIE, skąd wywodzi się wielu wybitnych podologów.
Firma ciągle wdraża innowacyjne pomysły i praktyczne rozwiązania dla branży podologicznej i kosmetycznej. Produkuje sprzęt, meble, kosmetyki i wiele innych. Sprawdź co aktualnie dzieje się w RUCK®

Poniżej znajduje się pełna lista artykułów.

Nowe koncepcje pomieszczeń gabinetowych RUCK

Mówi się, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Jednak faktem jest to, że tak naprawdę ułamki sekund decydują o tym jak postrzegamy otoczenie i czy czujemy się dobrze w danym pomieszczeniu. Urządzając swoje własne mieszkanie kierujemy się estetyką i praktycznością rozwiązań. Nie inaczej jest w innych dziedzinach życia.

Świat Przygód RUCK – doświadcz porad w nowym wymiarze

Wyobraź sobie, że istnieje miejsce, w którym możesz zasięgnąć porad dotyczących pielęgnacji, kosmetyków i dobrego samopoczucia. Miejsce gdzie możesz wypróbować fotele i meble zabiegowe RUCK według własnego uznania, stworzone, by inspirować, gdzie możesz usiąść i przetestować wszystko w spokoju.

Z lotu ptaka czyli RUCK Hausmesse 2019

Dni otwarte dla klientów firmy RUCK odbyły się 13 lipca 2019 r. Impreza jak co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Oprócz niezwykłych okazji do tańszych zakupów można było wysłuchać wiele ciekawych wykładów i wziąć udział w warsztatach tematycznych.

Z ojca na syna – przekazanie firmy

Wszystko pozostanie w rodzinnych rękach.
Hellmut Ruck po 44 latach pracy jako szef firmy HELLMUT RUCK GmbH przekazuje prężnie działającą firmę synowi. Od 1 czerwca 2019 roku Simeon Ruck przejął dowodzenie w największej na świecie firmie podologicznej jako samodzielny dyrektor. Zmiana pokoleniowa otwiera nowy rozdział w rodzinnym biznesie firmy RUCK.

Nowe serie peclavus®

Od marca 2019 roku następuje stopniowa restrukturyzacja w kosmetykach peclavus®. Zmieniają się nie tylko nazwy serii, ale i opakowania. Jest to konsekwencją wprowadzenia w 2017 roku całkowicie nowych serii peclavus® wellness, hand i gentleman. Marcowa premiera to serie: PODOmed, PODOcare, PODOdiabetic i kids.

Certyfikowane kosmetyki naturalne, dlaczego?

W kosmetyce konwencjonalnej substancje chemiczne są często stosowane w celu zastąpienia własnych substancji i funkcji skóry. W rezultacie tego skóra z czasem zapomina o własnych możliwościach, a jej aktywność się spowalnia.
W przeciwieństwie do tego w kosmetykach naturalnych wykorzystuje się naturalną moc roślin, które długotrwale wspierają procesy własne skóry zamiast ich zastępowania

„S” jak „Successor”

Od 1 stycznia 2019 weszła w życie nowa norma EN 60601-1-2:2015 dotycząca produktów medycznych. Firma RUCK punktualnie dostosowała dotychczasowe produkty do nowych norm w szczególności dotyczących kompatybilności elektromagnetycznej.

 Kosmetyki naturalne i BIO kosmetyki – co to jest GREENWASHING?

Interesujący wywiad przeprowadzono z Dr. Mark Smith, który jest dyrektorem generalnym NATRUE, a więc przede wszystkim odpowiada za wszelkie kwestie polityczne, regulacyjne i naukowe stowarzyszenia.

Otwarcie Szkoły Podologii w Żorach

Ważnych wydarzeń w 2018 roku dla partnera firmy RUCK w Polsce było wiele.
Na początku 2018 roku przeprowadziliśmy się do nowego budynku na ul. Świętego Stanisława 17 w Żorach.

20-lecie Szkoły Podologii RUCK®

W 1994 roku powstał plan szkoły, wyposażenia i koncepcja nauczania. Szkoła miała działać zgodnie z przepisami dotyczącymi szkolnictwa w Niemczech oraz zgodnie z ustawą dotyczącą podologii.

Mobilnie znaczy mobilnie

Rok 2018 stoi pod znakiem kolejnych rozwiązań dla mobilnych specjalistów podologii. W ostatnim czasie specjaliści do woli mogą przebierać w ofercie mobilnej RUCK®.

Hausmesse 2018 – cała ulica należała do firmy RUCK

Ogromna wystawa RUCK®, zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych, moczenie – raczej chłodzenie stóp, restauracje pod namiotami, mobilne rowery, to tylko część tego co znajdowało się wzdłuż całej ulicy Daimlerstrasse, która 14 lipca 2018 roku należała tylko i wyłącznie do firmy RUCK®.

Pierwsze miejsce w Spa & Innovation Award dla peclavus® 2018

Niemieckie stowarzyszenie WELLNESS na targach BEAUTY w Düsseldorf po raz szósty przyznało nagrody w kategorii  Beauty & Body Care Products. Seria peclavus® wellness zdobyła pierwsze miejsce wyprzedzając aż 8 konkurentów.

Stopy w liczbach

Aż trudno w to uwierzyć, że ludzkie stopy są tak niezwykłym organem, i że mają tak wielkie znaczenie dla normalnego funkcjonowania człowieka.

Czyżby miód w BIO kosmetykach peclavus® był veganem?

Na targach w Monachium do ekspozycji najnowszych produktów PECLAVUS® WELLNESS podchodziło wielu specjalistów, szczególnie masażystów, kosmetyczek i kosmetologów działających w gabinetach DAY SPA&WELLNESS.

Frezy kapturowe pod lupą

Tym razem jednorazowe kapturki ścierne używane w podologii i do pedicure zostały wzięte pod lupę, i to dosłownie. Dla porównania do testów wybrano kapturki brązowe i czarne. Oba rodzaje miały takie same rozmiary, kształt i ziarnistość.

Stopy w liczbach

W pierwszym wydaniu gazetki RUCK NEWS 2018 oprócz jak zwykle bardzo interesujących artykułów i nowości znalazł się opis partnera firmy RUCK® w Polsce – Lady’s Nails Cosmetics.

RUCK 9.0 przyszłość

Simeon Ruck nowym dyrektorem firmy RUCK®. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z człowiekiem, który będzie tworzył ciąg dalszy fascynującej historii tej firmy.

Edukacja pacjentów gabinetu podologicznego

Edukacja pacjentów przychodzących do gabinetu podologicznego jest bardzo ważna.
Firma RUCK® oprócz działalności handlowej i szkoleniowej świadczy również usługi dla pacjentów. Doskonale zna problemy z jakimi przychodzą pacjenci. Dotyczy to nie tylko problemów zdrowotnych, ale również edukacyjnych.

Nowości w serwisie frezarek RUCK®

Firma RUCK® rozumie potrzeby swoich klientów. Również jeśli dotyczy to szeroko rozumianego serwisu frezarek podologicznych.
Okresowy serwis, frezarka zastępcza, wypożyczenie frezarki, części do samodzielnej wymiany.

Czym jest srebro w kosmetykach?

Wykorzystywanie srebra do pielęgnacji ciała znane było nawet w pradawnych czasach. Już 5000 lat przed Chrystusem dodawano je do wody w celu ochrony przed szkodliwymi mikroorganizmami i w celu zahamowania rozwoju bakterii.

Edukacja pacjentów gabinetu podologicznego

Nie wszystkie substancje zawarte w kosmetykach nadają się do prawidłowej pielęgnacji i utrzymania zdrowej skóry. Żeby dojść do takiego wniosku nie koniecznie trzeba być biochemikiem.
Najlepsze kosmetyki są oparte na składnikach naturalnych.

Nowości w serwisie frezarek RUCK®

Na kilka pytań odpowiada Sandra Weller – jedna z wielu przyszłych specjalistek podologii, korzystająca z wiedzy doświadczonej kadry nauczycieli, podologów i lekarzy wykładających w znanej Szkole Podologii RUCK®.

Tak powstawała podologia – 90 lat RUCK

Historia sięga roku 1927 kiedy to pan Hellmut Ruck senior (ur. 25.04.1909r) jako kilkunastoletni chłopak pracował u boku swojego ojca w firmie Süddeutschen Apparatebau. Firma ta wprowadzała innowacyjne zmiany w urządzeniach obrotowych.

RUCK® INTERNATIONAL PARTNER

RUCK®  to światowa marka.
Lady’s Nails Cosmetics®  należy do partnerskiej rodziny RUCK® składającej się z 38 państw na świecie.

RUCK® i Busch® – współpraca od wielu lat.

Co łączy te dwie znakomite firmy?
RUCK® i Busch® to firmy rodzinne. Obie firmy są pionierami każda w obrębie swojej działalności. Mają wspólnych odbiorców jakimi są specjaliści ds. podologii, gabinety kosmetyczne i gabinety podologiczne. W Polsce mają też wspólnego partnera jakim jest Lady’s Nails Cosmetics®.

Interview z Simeonem Ruck i Michaelem Fürtsch

Rozmowa została przeprowadzona w związku z ukazaniem się na rynku nowoczesnych mebli gabinetowych.
Z tej rozmowy można dowiedzieć się o tym jak powstawała koncepcja nowego projektu oraz o szczególnych zaletach nowych foteli, krzeseł i szafek. Informacje przekazane w wywiadzie mogą być nie lada zaskoczeniem dla czytającego.

RUCK – 1. FachFORUM Neuenbürg

W kwietniu tego roku odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Forum ekspertów”.
W ciągu dwóch dni eksperci z firmy RUCK® przekazywali swoją bezcenną wiedzę specjalistom zajmującym się na co dzień pielęgnacją stóp. Program prowadzili Paulina Bauer, Katja Gruica, Wolfgang Knörzer, Frank Springer, Axel Krauss oraz Hellmut Ruck.

Wygląd gabinetu kosmetycznego i podologicznego

Reklama w gabinecie kosmetycznym i podologicznym jest bezwzględnie potrzebna.
W zależności od kierunku i wykonywanych usług, reklamy tematyczne przynoszą wiele korzyści.
Są pewnego rodzaju drogą i wskazówką mówiącą o stylu osób pracujących w gabinecie, i jest prawdziwym źródłem informacji o specjalistycznej pielęgnacji i zabiegach wykonywanych w gabinecie.

Ergonomia w podologii

W szkole RUCK® poznanie ergonomii pracy podologa jest obowiązkowe.
Tam nikt sobie nie wyobraża pracy bez poznania tajników prawidłowej postawy podczas zabiegów podologicznych. Tym bardziej, że w grę wchodzi zdrowie samego specjalisty.

RUCK® na targach w Düsseldorf

Targi Beauty Forum w Düsseldorf to największa impreza targowa w Niemczech.
Porównując ją obecnie z największymi targami w Warszawie to szacuje się, że targi niemieckie są od 6 do 8 razy większe od Beauty Forum Polska.

Nowa era foteli kosmetyczno-podologicznych

Nadchodzi nowa era foteli kosmetyczno-podologicznych.
Firma RUCK® znowu pozytywnie zadziwia.
Najnowsze rozwiązania techniczne i niesamowity wręcz, całkowicie nowy design foteli kosmetyczno-podologicznych kierowane są do grona profesjonalistów ceniących sobie wysoką jakość pracy i komfort dla klientów.

Podolog Stella 3 – nowa odsłona, nowe kolory, nowe możliwości

ż 10 kolorów, z których wiele jest nowymi kolorami, wzbogacają ofertę foteli Podolog Stella 3 od firmy RUCK®.
Fotele występują w dwóch wersjach – jednokolorowe i dwukolorowe.

Światło to życie

Światło daje człowiekowi coś więcej niż tylko jasność. Światło ożywia, zmienia kolory i pomieszczenia. Działa pobudzająco albo uspokajająco. Poprawia widoczność i orientację. Optymalnie zaprojektowane światło gwarantuje lepsze warunki pracy, dobre samopoczucie klientów i dobrą atmosferę.

Na mokro czy na sucho?

Frezarki podologiczne jako urządzenia profesjonalne już dawno zapewniły sobie stałe miejsce w gabinetach wykonujących zabiegi na stopach. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych frezów praca podologa staje się efektywniejsza a dla pacjentów przyjemniejsza. To właśnie jest konsensus profesjonalnej pielęgnacji podologicznej.

Komu fotel medyczny a komu kosmetyczny?

W Niemczech istnieją szczegółowe uwarunkowania dotyczące wykonywania zabiegów podologicznych. Podolog wykonujący specjalistyczną pielęgnację stóp na zlecenie lekarza szczególnie taką, która dotyczy osób chorych, podlega takim samym rozporządzeniom jak lekarze.

RUCK® MOBIL SYSTEM obchodzi swoje pierwsze urodziny

Przed rokiem ukazał się nowy system mobilny dla specjalistów zajmujących się pielęgnacją i leczeniem stóp. System jak się okazało ma również wzięcie u kosmetyczek i kosmetologów świadczących swoje usługi poza gabinetem. Jakie wnioski i jakie opinie klientów spotyka się w ich wypowiedziach czytaj poniżej.

Plan higieny według firmy RUCK®

Zachodnioeuropejskie przepisy sanitarne są bardzo ostre jeśli chodzi o bezpieczeństwo i higienę w gabinetach kosmetycznych i podologicznych. Zresztą nasze rodzime, polskie przepisy również są wymagające a nawet jak niektórzy mówią są bardziej rygorystyczne od zachodnich. Wszystko po to żeby optymalnie zabezpieczyć klienta / pacjenta i personel medyczny przed bakteriami i wirusami.

RUCK® przedstawia lakiery na sezon letni 2015

RUCK® przedstawia lakiery, które nie tylko zdobią paznokcie, ale również je pielęgnują. Lakiery w modnych kolorach na sezon letni 2015 to m.in. coral rose, blue sea, sunny yellow, orange soda, purple breeze, green melon. Kolory są intensywne i soczyste. Pasują do skóry o jasnej i ciemnej karnacji. Do blondynek, szatynek i brunetek

Modele paznokci RUCK® – niezbędne w edukacji podologów

Któż mógł wymyślić modele paznokci jak nie firma RUCK® ?
Tak, to w tej firmie się dzieje. To tam rozwija się podologia i to wreszcie tam w firmie RUCK® widać postęp w podologii.

Nowe klamry RUCK® GOLDSTADT professional – skuteczność i elegancja

16 maja 2015 roku po raz pierwszy zostaje oficjalnie zaprezentowana klamra ortonyksyjna RUCK® GOLDSTADT professional.
Premierowy pokaz odbywa się właśnie na targach COSMETICA w mieście Stuttgart (Niemcy).

Nowe klamry ortonyksyjne RUCK® ORTOGRIP professional

16 maja 2015 roku po raz pierwszy zostaje zaprezentowana klamra ortonyksyjna RUCK® ORTOGRIP professional.
Premierowy pokaz odbywa się na targach COSMETICA w mieście Stuttgart (Niemcy).

Prestiżowa nagroda – 1 miejsce dla RUCK-PECLAVUS

Nagrody BEAUTY FORUM AWARD 2014 rozdane.
Pierwsze miejsce w kategorii PIELĘGNACJA STÓP / PODOLOGIA zajęła marka RUCK / PECLAVUS.
Nagrodę odebrał Simeon Ruck.

Nowe klamry RUCK® GOLDSTADT professional – skuteczność i elegancja

Jakość bez kompromisu!
Wszystkie instrumenty podologiczne RUCK® wyróżniają się niezwykłą precyzją wykonania, najlepszą jakością stali oraz udoskonalonymi modelami.

Prawidłowa postawa podczas zabiegów podologicznych

Każda minuta niepoprawnie obranej postawy stojącej lub siedzącej podczas zabiegu ma ogromne znaczenie dla podologa w przyszłości. Minuta do minuty i szybko uzbiera się godzina, potem z godziny robią się dni i miesiące. Kręgosłup i mięśnie do niego przylegające wszystko dokładnie  rejestrują by w późniejszym czasie dać o sobie znać.

RUCK® projektuje gabinety podologiczne i Wellnes

Firma RUCK® w Niemczech oferuje nie tylko znakomite wyposażenie do salonów Wellnes i gabinetów podologicznych, ale umożliwia przystosowanie pomieszczeń na tą działalność poprzez planowanie i projektowanie tychże gabinetów.

Dezynfekcja i sterylizacja dla podologa mobilnego – propozycja firmy RUCK®

Ciąg sterylizacyjny w gabinecie podologicznym zajmuje przeciętnie od 3 do 5 mb. Zobacz kompaktowe rozwiązanie firmy RUCK®