Moda na minimalizm a kompleksowa pielęgnacja dłoni

Ślepe podążanie za trendami nie jest dobre dla skóry. Jednak śledzenie nowych nurtów w kosmetyce i analizowanie ich pod kątem potrzeb naszej skóry – już jak najbardziej może korzystnie wpłynąć na jej kondycję. Jednym z głównych trendów w pielęgnacji skóry, w 2023 roku, będzie tzw. skinimalizm. W jakich przypadkach mniej znaczy więcej? Czego używać mniej, a co kompletnie odrzucić?

Powiedz „nie” urodowemu konsumpcjonizmowi.

W 2023 roku konsumenci otwarcie mówią i pokazują, że czują już przesyt. Nie tylko kosmetyczny, ale na nim głównie chcemy się teraz skupić. Kupując coraz to nowe kosmetyki, które obiecują, że zmienią życie, napędza się błędne koło. Z każdej strony konsumenci są bombardowani informacjami o nowych składnikach aktywnych. A zbyt duża ilość tych składników wcale nie jest dobra dla skóry. Rok 2023 ma być więc rokiem minimalizmu. Nie mamy tu na myśli tego, by wyrzucać do kosza wszystkiego co już wcześniej zostało zakupione i zastępować kosmetykami 5w1. Chodzi przede wszystkim o przemyślane zakupy. Czy na pewno potrzebujemy tego wszystkiego? Co z kosmetykami, które nie spełniały naszych oczekiwań i trafiły niezużyte do kosza, stoją na szafce i czekają lub skończyła się im data ważności? Może przy kolejnych zakupach warto jest się zastanowić i pomyśleć, co dany kosmetyk ma nam dać? Jakie są nasze oczekiwania względem niego oraz czy przypadkiem inny, posiadany już kosmetyk, nie ma przypadkiem takich samych składników aktywnych czy działania?

peclavus® – naturalne kosmetyki bez tajemnic

Omówmy minimalizm w kosmetyce na przykładzie marki peclavus®, które oferuje profesjonalne produkty, m.in. do pielęgnacji dłoni i paznokci. Obecna temperatura i warunki pogodowe, są świetną okazją do przyjrzenia się bliżej pielęgnacji dłoni. To w końcu one są najbardziej narażone na działanie czynników zewnętrznych. Głównym założeniem skinimalizmu jest indywidualny dobór kosmetyków do potrzeb skóry. To, co sprawdzi się sąsiadce lub przyjaciółce, niekoniecznie musi sprawdzić się Tobie. Dlatego też marka peclavus® charakteryzuje się szeroką gamą produktów, widocznie różniących się od siebie – każdy ma więc możliwość wyboru kosmetyku, dostosowanego do potrzeb jego skóry. Kolejną cechą skinimalizmu jest widoczne działanie danego produktu. Kiedy wydajemy pieniądze na dany kosmetyk, chcemy widzieć rezultaty. Nie mają to być jednak chwilowe efekty, jakie dają syntetyczne substancje. Należy zwrócić uwagę na długofalowe działanie, które przynosi obiecane przez producentów skutki. W końcu po coś kupujemy 

dany produkt! Marka peclavus® w swoich produktach używa dokładnie przebadanych, certyfikowanych składników aktywnych, które mają potwierdzone działanie!

A co z minimalizmem w stylizacji paznokci?

Coraz więcej osób decyduje się na rezygnację lub zrobienie sobie przerwy od manicure hybrydowego czy żelowego. Paznokcie po wielu miesiącach czy nawet latach mogą wtedy potrzebować dodatkowej opieki i zainteresowania. Tak, jak w przypadku pielęgnacji rąk, najpierw trzeba określić priorytety. To, na czym zależy Tobie, niekoniecznie musi być priorytetem pielęgnacyjnym Twojej przyjaciółki. Z pomocą przychodzi marka RENATUR by RUCK, która stworzyła m.in. wegańskie lakiery do paznokci. Nie zawierają one kontrowersyjnych składników, a dodatkowo cechują się trwałością i łatwością w nakładaniu. Co najważniejsze, mogą je używać kobiety w ciąży i dzieci od 6 roku życia! Co marka RENATUR by RUCK ma wspólnego z minimalizmem w kosmetyce? Brak kompromisów i półśrodków. Łączy pielęgnację i estetykę.

Wybór kosmetyków przeznaczonych do manicure czy pedicure, zarówno klasycznego, jak i hybrydowego oraz żelowego, jest bardzo ważny. Jako osoba, która zawodowo zajmuje się pielęgnacją i stylizacją paznokci, bierzesz odpowiedzialność za jakość usług. Używając kosmetyków RENATUR by RUCK wybierasz produkt nie tylko wegański, ale również dokładnie przebadany i niezawierający kontrowersyjnych substancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *