Wiosna, lato i często spotykane zmiany na paznokciach

Zmiany paznokciowePrzychodzi wiosna, lato, pokazują się zadbane paznokcie dłoni i stóp. Co gdy paznokcie jednak nie otrzymały odpowiedniej pielęgnacji w okresie jesienno-zimowym, lub paznokcie po prostu nie nadają się do pokazywania innym?

O ile braki we właściwej pielęgnacji dłoni i paznokci pod fachowym okiem można jakoś nadrobić, to trwałe zmiany na paznokciach mimo właściwej pielęgnacji mogą być powodem chorób, i potrzebna jest wizyta np. u specjalisty podologa.
Do najczęstszych zmian na paznokciach stóp zalicza się m.in. łamliwe i odpryskujące paznokcie, białe kropki, podłużne rowki, przebarwienia naturalnej płytki paznokcia. Jak radzić sobie z takimi przypadkami pokazuje krótki film wideo, który możecie zobaczyć pod artykułem „Co poradzić na zmiany na paznokciach”.

Pamiętajmy, że nie wszystko można zamalować lakierem do malowania paznokci.

Zdrowa płytka paznokcia jest mocna i elastyczna. Jest wytrzymała podczas różnych obciążeń przy codziennych pracach. Gładka powierzchnia paznokcia ma delikatny połysk. Zbyt suche paznokcie szybko stają się kruche i mogą pękać. Powierzchnia traci połysk i staje się krucha, traci elastyczność i odporność. Powodem mogą być braki kwasu krzemowego, niedostateczna lub niewłaściwa pielęgnacja lub zbyt częste mycie rąk. We wspomnianym wyżej artykule przeczytasz dobre rady o paznokciach. Zapraszamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *