PECLAVUS® – Naturalna pielęgnacja skóry

Pielęgnacja skóryNaturalna pielęgnacja skóry – nie powierzchowna

Nasza skóra chroni nas dzień i noc. Ale jest też wrażliwa i czasami reaguje z irytacją na stres, toksyny środowiskowe czy złe odżywianie. Pielęgnacja kosmetykami prawdziwie naturalnymi zawierającymi aktywne składniki roślinne pomaga skórze zachować jej funkcje przez długi czas, i jednocześnie wyglądać jędrnie i młodzieńczo.

Wielofunkcyjny garnitur szyty na miarę

Skóra zapewnia naszemu ciału elastyczną osłonę, która chroni je przed uderzeniami ciepła i zimna oraz przed wnikaniem wody, promieniowaniem, brudem i patogenami. Skóra jako nasz największy organ zajmuje powierzchnię do dwóch metrów kwadratowych i waży nawet do dziesięciu kilogramów. Kiedy jest zimno, kurczy się, kiedy jest gorąco, gruczoły potowe zapewniają chłodzenie. Dzięki naszej wrażliwej skórze czujemy najdelikatniejszy powiew i najmniejsze ciało obce. Skóra wytwarza kolorowe pigmenty do letniej opalenizny i piegów. Wytwarza nawet niezbędną witaminę: witamina D ze słońca odgrywa ważną rolę we wzroście kości i obronie immunologicznej. Skóra, czyli nasz multitalent zasługuje na właściwą opiekę.

Pielęgnacja skóry jest tak stara jak sama ludzkość

Zdrowa skóra jest jędrna, miękka i promienna. Gdy na co dzień nie radzimy sobie tak dobrze to jest całkiem odwrotnie. Wygląda blado, łuszczy się i ma tendencję do zaczerwienienia, wyprysków, a nawet swędzącej wysypki. Nic dziwnego, że ludzkość od tysiącleci eksperymentuje z produktami pielęgnacyjnymi, aby skóra była zdrowa i elastyczna. Kleopatra kąpała się w oślim mleku, zwykli ludzie korzystali z tego, co dała miejscowa flora. Wiedza o pielęgnacyjnych właściwościach substancji roślinnych została zapomniana, gdy triumfalnie rozpoczęły się produkcje kosmetyków na skalę przemysłową oparte na olejach parafinowych. Były tańsze i trwalsze – ale do dziś niosą one niepożądane skutki uboczne.

Powrót do natury (kosmetyki)

Częstym problemem z konwencjonalnymi kosmetykami jest to, że działają tam substancje chemiczne, które zastępują własne funkcje skóry. Skóra z czasem zapomina, jak się zregenerować. W przeciwieństwie do tego kosmetyki naturalne opierają się na sile roślin, która wspiera procesy zachodzące w skórze przez długi czas. Własne siły regeneracyjne skóry są zmobilizowane. W tym celu natura daje nam liczne substancje odżywcze. Sposób ich działania jest tak złożony, że nie da się ich odtworzyć w żadnym laboratorium na świecie. Na przykład „naturalny antybiotyk” propolis lub oleje roślinne, które są całkowicie wchłaniane przez skórę i dzięki temu mają głęboki efekt. W przypadku konwencjonalnych produktów zawierających oleje parafinowe (rozpoznawalne przez deklarację INCI: Paraffinum Liquidum, wyprodukowane z ropy naftowej), na skórze często tworzy się powierzchowny film, który słabo lub wcale się nie wchłania.

Kosmetyki naturalne peclavus® z pieczęcią NATRUE

Pieczęć NATRUE

Nic dziwnego, że coraz więcej konsumentów upiera się przy kosmetykach naturalnych opartych na składnikach roślinnych. Wraz z naszą serią peclavus® wellness oferujemy kosmetyki naturalne o sprawdzonym i bezpiecznym składzie: produkty posiadają międzynarodowy certyfikat NATRUE dla prawdziwych kosmetyków naturalnych i organicznych. Znak ten jest przyznawany na całym świecie tylko produktom, które spełniają najwyższe standardy naturalności i jakości NATRUE. Poza aspektem pielęgnacyjnym, kosmetyki prawdziwie naturalne są również lepsze dla środowiska. Zawarte w nich substancje mogą bez wahania powrócić do naturalnego cyklu – w przeciwieństwie do olejów parafinowych czy mikroplastików.

Przeciw starzeniu się skóry: olejek peclavus® wellness granat i drzewo sandałowe

Pieczęć NATRUE Szybko wchłaniający się olejek pielęgnacyjny peclavus® z ekstraktem z BIO granatu i kojącym olejkiem z drzewa sandałowego to aromatyczne połączenie świeżo-owocowych i słodko-drzewnych zapachów. Odnawiający komórki organiczny ekstrakt z granatu, witamina E i nawilżający organiczny olej jojoba sprawiają, że skóra staje się aksamitnie miękka i zapewnia wyjątkowe doznania pielęgnacyjne. Granat charakteryzuje się wysoką zawartością składników bioaktywnych, które między innymi przyczyniają się do wzrostu i regulacji komórek. Substancje przeciwstarzeniowe zawarte w granatach działają też przeciwzapalnie, wspomagają witalizację i regenerację skóry oraz uzupełniają zapasy wilgoci. Najważniejszym jest jednak to, że granat zawiera bardziej skuteczne przeciwutleniacze niż jakikolwiek inny znany nam owoc.

Zapoznaj się z certyfikowanymi, prawdziwie naturalnymi kosmetykami serii peclavus® wellnes. https://peclavus.pl/
Sprawdź również wyniki badań, jakie zostały przeprowadzone we Francji i Niemczech przez niezależny instytut certyfikujący kosmetyki naturalne oraz wegańskie NATRUE.  Wyniki publikujemy w artykule „Kosmetyki naturalne w trendzie – Aktualne badanie NATRUE”

Tłumaczenie artykułu z bloga firmy RUCK

Zapraszamy również do artykułu: Kosmetyki naturalne – bądźmy świadomi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *