JAK POZYSKAĆ PACJENTÓW DO GABINETU PODOLOGICZNEGO?

Nic nie przychodzi łatwo. Szczególnie gdy dziedzina jaką jest podologia stawia pierwsze kroki na polskim rynku, i kiedy społeczeństwo nie jest jeszcze dostatecznie świadome ogromnej pomocy jaką niosą specjaliści podologii.
Wszyscy zajmujący się Podologią świadcząc usługi w tej nowej, a właściwie raczkującej dopiero dziedzinie w Polsce, wiedzą jak trudno jest o pacjenta. To dzięki zgodzie pacjentów na zabieg podologiczny udaje się nie tylko utrzymać swój gabinet, ale i mieć za co żyć.

Profesjonalne wyposażenie gabinetu podologicznego dla nie jednego podologa to przysłowiowe krocie. Każdy kto rozpoczął działalność na własny rachunek doskonale o tym wie. Potem dochodzą jeszcze opłaty stałe jak czynsz, prąd itd.
Stałe inspekcje i kontrole sprzętu wymuszają następne wydatki.
Poza tym koszty doszkalania się poprzez uczestnictwo w seminariach oraz poszerzanie wiedzy na kursach podologicznych, które ciągle są drogie, skutecznie obarczają budżet tej działalności. Trzeba też nadmienić o reklamie, bez której gabinet podologiczny nie będzie dobrze prosperował.

Sam stanąłem przed wyzwaniem organizacji swojego gabinetu podologicznego i efektywnego w nim zarządzania. Jako młody człowiek z prawie żadnym doświadczeniem organizacyjnym, musiałem skorzystać z pomocy innych osób. Dziś moja działalność mimo krótkiego stażu całkiem nieźle się rozwija. Zawdzięczam to osobie znającej się na prowadzeniu biznesu czyli mojemu managerowi i zaufanym osobom, które z sercem pomagały i nadal jeszcze pomagają mi w organizacji mojego gabinetu. Tak zaczyna się ciekawy artykuł Jana Cyrulika, który radzi jak zdobyć zaufanie klienta i odnosić sukces zawodowy.
Poniżej kilka poruszanych przez niego zagadnień:

  • Gabinet jest Twoją wizytówką.
  • Poczta pantoflowa.
  • Małe co nieco.
  • Propozycje za szybą.
  • Bez reklamy ani rusz.
  • Reklamować się skutecznie.
  • Współpraca z lekarzem.

Na zakończenie jeszcze jedna, osobista rada.
Czyń dobro drugiemu człowiekowi, a on odwdzięczy się tym samym.
Jeśli każdy będzie tak myślał, to sukces jest murowany – macie moją gwarancję.

Cały artykuł można wywołać przez ten link Sposoby na pozyskanie pacjentów do gabinetu podologicznego

Przeczytaj jeszcze „Prawie wszystko o pilnikach do paznokci”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *