Co robić z wyeksploatowaną tuleją zaciskową frezarki?

Tuleja zaciskowa frezarki RUCK PODOLOG NOVA3sFrezy wchodzą do tulei zaciskowej frezarki zbyt luźno, a podczas frezowania frez na chwilę się zatrzymuje.
Słychać cichy świst podczas frezowania. Oto oznaki, które powinny uświadamiać operatorom / operatorkom frezarek z pochłaniaczem pyłu, że tuleja zaciskowa musi trafić do serwisu, gdzie zostaną wymienione łożyska, magazynek zaciskowy, malutkie podkładki i sztyfty.

Wielu klientów kupuje kolejną nową tuleję zaciskową do swojej frezarki, nie wysyłając używanej tulei do serwisu. To duży błąd!!! A już na pewno niepotrzebna strata pieniędzy.
Wymienione części w używanej tulei zaciskowej na nowe (pod warunkiem, że są oryginalne) wytrzymują tak samo długo jak nowa tuleja zaciskowa. Koszt serwisu używanej tulei wynosi maksymalnie ok. 2/3 wartości nowej tulei, a często jest to mniejszy koszt. Rachunek jest więc prosty, a wniosek powinien nasuwać się sam.

Frezarka podologiczna marki RUCK

Firma RUCK w frezarkach PODOLOG NOVA 3s, PODOLOG NOVA 3 i PODOLOG NOVA 2 już dawno umożliwiła zakup kompletnej tulei zaciskowej, którą każdy operator / użytkownik frezarki może bardzo szybko i bezproblemowo wymienić. Taką czynność wykonuje się w ciągu zaledwie 3 minut. Dzięki takiemu rozwiązaniu w gabinecie praktycznie nie ma przerw w zabiegach.
Dodatkowym plusem jest to, że do serwisu wysyła się samą tuleję zaciskową bez frezarki. A więc na przesyłce również można nieco zaoszczędzić. Poza tym tuleję do serwisu można wysłać w dowolnym, najbardziej wygodnym terminie.
Sensowną propozycją wydaje się zachęcenie właścicieli frezarek do zakupu jednej rezerwowej tulei zaciskowej, którą w razie potrzeby użytkownik szybko wymienia, no i po prostu pracuje dalej. Taki argument warto rozważyć.

Na zakończenie odpowiedź na często zadawane nam pytanie

Czy do frezarki RUCK Podolog NOVA 3 można założyć tuleję zaciskową przeznaczoną do Podolog NOVA 3s?

Odp. Tak, można ją bez problemu założyć, ale wtedy nie można jedynie korzystać z programu samoczyszczącego tuleję zaciskową i nie można zakładać szarej silikonowej zatyczki na wlot pióra frezarki (tzw. rączki).
Tuleja zaciskowa do NOVA 3s jest najnowszą wersją i jej części nie ulegają szybkiemu zapyleniu mikro pyłem. Podczas serwisu tej tulei najczęściej nie wymienia się tylu części co w tulei z NOVA 3, więc serwis jest tańszy. Należy tu jednak zaznaczyć, że stopień zapylenia wewnętrznych części tulei zaciskowej i częstotliwość serwisu zależy przede wszystkim od sposobu i częstotliwości prawidłowego czyszczenia pióra frezarki, od techniki pracy, oraz od stanu frezów, jakich używa operatorka frezarki.

Zapraszamy do arcyciekawych informacji i filmów instruktażowych dotyczących samodzielnego serwisowania frezarek podologicznych. Poniżej tytuły artykułów i prowadzące do nich bezpośrednie linki.

Marek Cyrulik
Lady's Nails Cosmetics

Zajrzyj również tutaj:
JAKĄ WYBRAĆ FREZARKĘ? – RODZAJE I RÓŻNICE W FREZARKACH

FREZY I KAPTURKI DO PEDICURE – CO SIĘ BARDZIEJ OPŁACA?

Poznaj frezarkę podologiczną RUCK PODOLOG NOVA 3s

Królowa mocy i ciszy. To opis frezarki PodologNova 3s w wielkim skrócie. Firma RUCK jest pierwszą, która wprowadziła opatentowany system silnika do frezarki odpowiedzialnego za moc i głośność. To co zawsze było zmorą manicurzystek, pedicurzystek i podologów teraz jest prawdziwą przyjemnością.

Wymiana tulei zaciskowej PODOLOG NOVA3 i PODOLOG NOVA3s

Film instruktażowy jak wymienić tuleję zaciskową we frezarce PODOLOG NOVA3 oraz PODOLOG NOVA3s. Zobacz koniecznie przed próba montażu nowej tulei w swojej frezarce. Nieprawidłowo przeprowadzona wymiana może być przyczyna awarii całego pióra.

Jak prawidłowo czyścić frezarkę PODOLOG NOVA 3s

Zapraszam na film instruktażowy, który prezentuje prawidłowy sposób czyszczenia pióra frezarki RUCK PODOLOG NOVA 3s

Czyszczenie frezarki podologicznej RUCK PODOLOG ECO

Film prezentuje krok po kroku czynności jakie należy wykonać aby wyczyścić pióro frezarki RUCK PODOLOG ECO.

Czyszczenie frezarki podologicznej RUCK PODOLOG ONE

Film prezentuje krok po kroku czynności jakie należy wykonać aby wyczyścić pióro frezarki RUCK PODOLOG ONE.

One thought on “Co robić z wyeksploatowaną tuleją zaciskową frezarki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *