Srebro koloidalne – nowa ikona w codziennej pielęgnacji

Świadomy wybór kosmetyków wysokiej jakości o jak najszerszym spektrum działania – urodowe Less Waste. To pielęgnacja oparta na uniwersalnych, wielozadaniowych produktach.

Jak wiele problemów może rozwiązać jeden preparat…? Otóż, może wiele. Prodermic Silver to prawdziwy produkt wielozadaniowy.

Krótka historia srebra

Srebro koloidalne Prodermic Silver

Już w starożytności wykorzystywano bakteriobójcze właściwości srebra. Do celów medycznych po raz pierwszy było zastosowane w Egipcie. Używano go także w medycynie greckiej, rzymskiej, perskiej, hinduskiej i chińskiej. Picie ze srebrnych pucharów, czy też wrzucanie srebrnej monety do mleka lub wody przedłużało trwałość i świeżość płynów. Srebrne naczynia używane były powszechnie przez ludzi zamożnych.

Jak można przeczytać w licznych publikacjach, podczas XIV-wiecznej epidemii dżumy w Europie, zamożni rodzice jako sposób na zarazę, podawali swoim dzieciom do ssania srebrne łyżeczki. W XIX wieku odkryto, że roztwór srebra działa odkażająco w przypadku stanów zapalnych oczu, nie podrażniając śluzówki.

Jednakże srebro, ze względu na wysoką cenę i trudności z jego pozyskiwaniem, zostało wyparte z medycyny przez tańsze w produkcji antybiotyki.

Dopiero współczesna technologia umożliwiła uzyskanie srebra w postaci koloidu, który pozwala na wykorzystanie szerokiego spektrum jego działania. O bardzo wysokiej jakości, świadczą:

 1. Rozmiar cząstek – różne wielkości pozwalają na oddziaływanie na wielu poziomach
 2. Stabilność – stabilne mieszaniny są wysoce skuteczne przez długi czas

Prodermic Silver – srebro koloidalne, woda srebrna, aktywny koloid czystego srebra. To prawdziwy produkt WIELOZADANIOWY.

Srebro koloidalne obecnie przeżywa swój renesans, zarówno w medycynie jak i branży kosmetycznej. Na rynku pojawia się coraz więcej przeróżnych preparatów zawierających srebro koloidalne, możemy trafić na reklamy kosmetyków do włosów, do twarzy, do stóp, na oparzenia, na trądzik itp, – wszystkie zawierające cząsteczki srebra. To właśnie aktywne cząsteczki srebra są kluczowe – od stabilności koloidu zależy skuteczność.

Nie potrzeba zatem kupować wielu preparatów, tym samym mnożąc ilość opakowań na półkach. Zgodnie z LESS WASTE – zainwestuj w dobrej jakości produkt wielozadaniowy.

Prodermic Silver to czyste srebro koloidalne, w związku z tym cząsteczki srebra wykazują tutaj ogromne spektrum działania, jest najbardziej skuteczne.

Opakowanie 100 ml wystarcza na 600 aplikacji. Ta jedna butelka zastąpi kilka innych preparatów o działaniu: antybakteryjnym, sebostatycznym, przeciwgrzybiczym, przeciwzapalnym, łagodzącym podrażnienia.

Jak działa srebro koloidalne?

Codzienna pielęgnacja:

 • przywracanie naturalnego pH skóry
 • oczyszczanie i pielęgnacja cery
 • ochrona skóry po depilacji i goleniu, zapobiega powstawaniu podrażnień i czerwonych krostek
 • pielęgnacja i ochrona przeciwgrzybicza stóp
 • higiena miejsc intymnych
 • neutralizowanie przykrych zapachów
 • oparzenia
 • zmiany na skórze wywołane przez bakterie, wirusy i grzyby

Skóra trądzikowa i atopowa i przetłuszczająca się:

 • działanie antybakteryjne
 • zmniejszanie wydzielania sebum – już o 20% po tygodniu stosowania
 • ograniczanie powstawania zaskórników
 • minimalizuje wypryski
 • redukcja zaczerwienienia Erythema – już o 18% po tygodniu stosowania

Kojąco i regeneracyjnie po zabiegach takich jak:

 • makijaż permanentny
 • mezoterapia igłowa
 • peeling chemiczny
 • zabiegi laserowe

Zastosowanie w podologii

Srebro koloidalne Prodermic Silver ze względu na swoje właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe, jest rekomendowane przez podologów w profilaktyce i jako uzupełnienie terapii przy wielu dolegliwościach. 

Nadmierna potliwość stóp/dłoni – reguluje pracę gruczołów potowych, działa antybakteryjnie oraz przeciwgrzybiczo. Pomaga niwelować przykry zapach. Stosowany regularnie poprawia życie osób borykających się z problemem nadpotliwości. 

Nieprzyjemny zapach stóp – zapobiega namnażaniu się bakterii i grzybów na wilgotnej skórze, które mogą powodować nieprzyjemny zapach. 

Pękająca skóra pięt – zapobiega również rozwojowi patogenów, dlatego jest zalecane przy problemach pękającej skóry pięt, a dzięki właściwościom immunostymulującym pobudza procesy samonaprawcze skóry. 

Grzybica skóry – chroni przed namnażaniem się chorobotwórczych grzybów, niwelując jednocześnie przykry zapach, jaki mogą wydzielać. W połączeniu ze zdrowym stylem życia, odpowiednią dietą i prawidłową pielęgnacją odpowiednimi kremami można znacznie ograniczyć ryzyko ponownego zakażenia się grzybicą skóry. 

Wrastające paznokcie – dzięki właściwościom antybakteryjnym i dezynfekującym świetnie wspomaga regenerację wałów paznokciowych i paznokci. Preparat działa regenerująco i kojąco, co doskonale sprawdza się po zabiegu wykonywanym w gabinecie podologicznym. 

Jak stosować srebro koloidalne?

Przede wszystkim systematycznie. Zanim nałożymy kosmetyki nawilżające czy makijaż, koniecznie trzeba zadbać o zdrowie skóry – nawet niewidoczne gołym okiem mikrourazy czy przerwanie ciągłości naskórka może stać się przyczyną późniejszych problemów skórnych. Preparat należy aplikować bezpośrednio na suchą, oczyszczoną skórę. Rano i wieczorem, spryskujemy skórę srebrną mgiełką i pozostawiamy do wyschnięcia – cząsteczki srebra potrzebują kilku minut na efektywne działanie. Zniszczą w tym czasie szkodliwe patogeny, pobudzą procesy samonaprawcze skóry, złagodzą stany zapalne, zmatują cerę.

Preparat sprawdzi się również po depilacji, szczególnie wrażliwe są okolice bikini – regularna aplikacja na osuszoną skórę zapobiegnie pojawieniu się czerwonych krostek i pieczeniu. To samo dotyczy golenia – mężczyźni często doświadczają zapalenia mieszków włosowych, ten sam produkt zadziała również i w tej sytuacji.

Cera trądzikowa… podstawa to systematyczność stosowania na skórę, ale nie tylko! Jeśli nie zadbamy o przybory do pielęgnacji czy makijażu to problem trądziku będzie wracał i nasilał się w nieskończoność. Prodermic Silver na twarz oraz dezynfekcja wszystkiego co ma kontakt ze skórą np. maszynki do golenia, gąbeczki, depilatory, urządzenia soniczne, pędzle do makijażu.

Srebro koloidalne Prodermic Silver, dzięki właściwościom immunostymulującym – pobudzającym procesy samonaprawcze skóry, zadziała również na wszelkie skaleczenia, otarcia, oparzenia.

Prodermic Silver zdobył laur Kobieca Marka Roku 2020.

Zapraszam również do artykułu „Co zrobić, by zostać podologiem?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *