Do gabinetu podologicznego umawiają się osoby nie tylko mające problemy z paznokciami, palcami i skórą stóp. Specjaliści podologii oraz pedicurzystki znające się na specjalistycznej pielęgnacji stóp podczas przeprowadzania wywiadu podologicznego powinni ocenić nie tylko miejsce i dolegliwość jaką zgłasza pacjent, ale także niedoskonałości w obrębie całych kończyn dolnych.
Często, w szczególności kobiety ukrywają tak zwane pajączki żylne na nogach. O ile jest to dla nich problem estetyczny, to przede wszystkim jest problemem zdrowotnym. Zaburzenia żylne ma aż 90% społeczeństwa. Objawy wskazujące na zmiany żylne mają osoby już od 30 do 49 roku życia. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z zagrożeń, jakie płyną z nieleczenia takich objawów. Nieleczone mogą raczej rozwinąć się w poważną niewydolność żylną, a ostatecznie w przewlekłą niewydolność żylną. Konsekwencje to żylaki i co gorsze owrzodzenie żylne nóg.
Jako specjalista możesz zwrócić uwagę swoim pacjentom i wskazać im drogę do poprawy zdrowia w obrębie ich kończyn dolnych związanych z zaburzeniami żylnymi. W pierwszej kolejności gdy widzisz wyraźnie oznaki choroby zaproponuj wizytę u lekarza flebologa.
W początkowej fazie tych objawów uświadom, że nawet proste ćwiczenia jak np. przysiady, półgodzinny spacer, bieg, jazda na rowerze, pływanie, a także naprzemienne masaże zimną i cieplejszą wodą zapobiegają dolegliwościom żylnym.
Pamiętaj, że naturalne składniki aktywne liści czerwonej winorośli naprawiają ściany żył. Przyczyniają się do wzmocnienia tkanki łącznej naczyń, a tym samym zapobiegają gromadzeniu się wody w tkance.
Prawdziwie naturalne kosmetyki PECLAVUS PODOcare zawierające ekstrakt z liści czerwonej winorośli są idealne na zmęczone nogi, obrzęki i dolegliwości żylne. Zaproponuj je swoim pacjentom w postaci sprayu, żelu albo kremu a będą ci za to wdzięczni. Przypominamy, że kosmetyki peclavus® są dostępne wyłącznie dla specjalistów. Zapoznaj się z opisami tych produktów na stronie www.peclavus.pl.