Czy system PACT® MED może być stosowany u kobiet w ciąży i karmiących piersią?

PACT MED - grzybica paznokciRośnie zainteresowanie fotodynamiczną terapią do leczenia grzybicy paznokci PACT® MED a z tym wiele pytań dotyczących w szczególności skutków ubocznych i możliwych niepożądanych działań u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią. Aby jednoznacznie rozwiać wszelkie wątpliwości postanowiliśmy zasięgnąć wiedzy u źródła tj. u wynalazcy i producenta systemu PACT® MED.

Poniżej odpowiedź w formie oświadczenia producenta czyli w j. niemieckim, pod nim tłumaczenie w j. polskim. Poniższe oświadczenie otrzymaliśmy 22 stycznia 2021 roku.

Oświadczenie na temat działania PACT® MED podczas zabiegów u kobiet w ciąży:

Ein Statement zum Thema Pact Behandlung und Schwangerschaft:

Die Wirkung der photodynamischen antimikrobiellen Wirkung ist lokal begrenzt und die eigentliche pilz- bzw. bakterienabtötende Wirkung wird durch reaktive Sauerstoffe erzielt.

Dieses Konzept findet seit 20 Jahren in der Zahnmedizin und seit knapp 9 Jahren in der Dermatologie Anwendung.

Allergische Reaktionen oder Nebenwirkungen sind bis dato keine aufgetreten.

Da es sich um eine rein topische, nicht systemische Wirkung (nur oberflächlich, dringt nicht in den Blutkreislauf ein) handelt, sehen wir keine Kontraindikationen.

Damit können Sie PACT Med selbstverständlich bedenkenlos bei Schwangeren bzw. Stillenden anwenden.

 

Efekt fotodynamicznego działania przeciwdrobnoustrojowego jest lokalnie ograniczony, a faktyczny efekt grzybobójczy lub bakteriobójczy uzyskany jest dzięki reaktywnemu tlenowi.

Koncepcję tę stosuje się w stomatologii od 20 lat, a w dermatologii od prawie 9 lat.

Do tej pory nie wystąpiły żadne reakcje alergiczne ani skutki uboczne.

Ponieważ jest to działanie czysto miejscowe, a nie ogólnoustrojowe (tylko powierzchowne, nie przenika do krwiobiegu), nie widzimy przeciwwskazań.

Oznacza to, że możesz oczywiście bez wahania stosować PACT Med u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

O reaktywnym tlenie (reaktywnych formach tlenu) w internecie można doczytać m.in. „reaktywne formy tlenu ROS (ang. reactive oxygen species), pełnią między innymi rolę mediatorów w procesach wzrostu, dojrzewania i apoptozy komórek. Odpowiadają również za istnienie stanu zapalnego oraz regulują poziom energii w komórkach.

Podsumowując, terapia PACT® MED jest całkowicie bezpieczna. Jest bezbolesna i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Lampa PACT® MED wysyłająca specjalne światło LED niszczy wszystkie rodzaje grzybicy znajdujące się na, w, i pod płytką paznokcia. Produkt medyczny klasy IIa (93/42/EEC). Certyfikat potwierdzający rejestrację tego produktu obejmującego całą Unię Europejską znajduje się w załączniku na stronie internetowej.

Informacja dodatkowa:

Zestaw do leczenia grzybicy paznokci PACT® MED przeznaczony jest wyłącznie do stosowania profesjonalnego przez podologów w gabinetach kosmetycznych i podologicznych oraz w klinikach dermatologicznych przez lekarzy dermatologów.
Produkt ten nie jest przeznaczony do sprzedaży detalicznej, ogólnodostępnej.

Jedynym dystrybutorem systemu PACT® na terenie Polski jest firma Lady’s Nails Cosmetics®, która jest w posiadaniu stosownej umowy partnerskiej dającej wyłączność do sprzedaży i w razie potrzeby przeprowadzania serwisu.

Aby zakupić ten produkt w naszym sklepie wystarczy jednorazowo przesłać do nas skan dokumentów firmy lub certyfikatu ukończenia kursu podologicznego. W przypadku lekarzy wystarczy przesłać numer PWZ (sprawdzany jest w Cenralnym Rejestrze Lekarzy RP).

Odpowiedzi na inne pytania dotyczące tego systemu znajdują się pod opisem produktu na ww. stronie internetowej lub na www.ladys-nails.eu

Zapraszam
Marek Musioł
Lady’s Nails Cosmetics

Zapraszam również do artykułu, który poświęcony jest systemowi PACT MED: 

PACT® – FOTODYNAMICZNA TERAPIA – GRZYBICA PAZNOKCI

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.